top of page

Arvuti- ja juhtimiskoolitused

oskus leida lahendusi

Sisekoolituse tellimus        Arvutikoolitused        Juhtimiskoolitused        Koolitusvaldkonnad        Meist        Kontakt

R, 27. sept

|

Tallinn

Ettevõtte lokaliseerimise koolitus eksportijale

27.09 kl 10.00-17.30 Eksport algab lokaliseerimisest. Koolitus aitab mõista sügavuti, milliste väljakutsetega seisab ettevõte silmitsi ekspordil välisriikidesse- võõras ärikultuur, bränding, eelistused, ootused ja keel. Investeering: 397 € +km Koolitaja: Victoria Silberg

Aeg ja koht

27. sept 2024, 10:00 – 17:30

Tallinn

Koolituse kirjeldus

Ettevõtte lokaliseerimise koolitus eksportijale - ehk mis on see mida sinu sihtriigis eeldatakse, tahetakse ja nõutakse ning kuidas oma pakkumist vastavalt kohandada.

Koolituse eesmärk 

Eksport algab lokaliseerimisest. Koolitus aitab mõista sügavuti, millega seisavad ettevõtted ekspordil välisriikidesse silmitsi – ees ootab võõras riik, kultuur, eelistused, ootused ja keel. Koolituse eesmärgiks on valmistada ettevõte ette selleks, et juba esimesest pilgust endast usaldusväärne ja sümpaatne mulje jätta, luues nii aluse pikaajaliseks koostööks. Suur väärtus selle koolituse puhul seisneb välisriiki laienemisel valusate ja kallite vigade vältimises läbi teadliku ettevalmistuse.

Koolituse lühitutvustus

Hoolikalt lokaliseerides võidad usaldust ja lepinguid ning väldid valesti mõistmisi ja suuri rahalisi kaotusi.

Iga ettevõte, kellel on plaan mõnda välisriiki laieneda, peab õppima selgeks lokaliseerimise alused ja tegema omale strateegilise lokaliseerimisplaani. Alusta majasisese baasoskuste omandamisega ja otsusta seejärel, kas võtta appi väliseid lokaliseerimiseksperte või viia kogu tegevus läbi omal käel.

Koolitusele on oodatud suure ettevõtte müügijuht, ekspordijuht, väike-ettevõtte omanik, ärikonsultant või tõlkija - ehk kui su töö sisaldab endas välisturgudega seotud tegevusi, siis toob see koolitus sulle suurt kasu.

Millele otsime koolitusel vastuseid:

Mis on täpsemalt lokaliseerimine ja miks see eksportijale vajalik on?  

Mida ja miks peaks teadma sihtturu ärikultuurist?  

Toote ja teenuse lokaliseerimine- kuidas pakutavat sihtturu ootustele, vajadustele ja trendidele vastavaks kohandada?  

Kuidas veebilehte ja veebipoodi välisturu jaoks ette valmistada?

Kuidas ettevõtte tootepresentatsioone ja turundustekste lokaliseerida?  

Jätkusuutlikkus - kuidas see faktor mõjutab sinu usaldusväärsust EL-i partnerite silmis?

Lokaliseerimise peamine eesmärk on muuta oma ettevõte ja pakkumine uue sihtturu jaoks usaldusväärseks ning kohalike jaoks omaseks.

Äri lokaliseerimise põhitõed: 

Räägime sellest, mis on seotud oma äri, toote ja brändi kohandamisega uuele turule. Käsitleme keele lokaliseerimise aluseid, kultuurilisi aspekte, mida tuleks arvesse võtta, ning kohalike valuutade, elamiskulude ja sissetuleku kohandamist.

E-kaubanduse võimalused ja praktika: 

E-kaubanduse võimalused ja praktika keskenduvad sellele, kuidas tagada, et veebipood oleks kohandatud sihtturule vastavaks - kas üks pood igale turule või eraldi poed iga turu jaoks. Kuidas lokaliseerida maksevõimalused, saatemeetodid, klienditeenindus jpm.

Ärikultuur sihtturul: 

Räägime kontorietiketist ja kohalikest väärtust, millega tuleb põhjalikult tutvuda enne sihtriigi potentsiaalsete partneritega kohtumist nende kodukeskkonnas.

Ekspordilugu ja tootepresentatsioonid:

See, mis toimib Eestis, ei pruugi toimida Taanis ega Soomes, rääkimata Mehhikost. Pakun praktilisi nõuandeid, mis aitavad koostada ja esitleda oma ettevõtet ja tooteid tutvustavaid esitlusi moel, mida sihtriikides võidakse eeldada.

Bränding 

Taani, Soome, aga ka Rootsi ja Norra on tuntud oma stiilse disaini ja veatu maitse poolest. Põhjamaa tarbijatel on üsna kõrged ootused disaini osas. Aasia turgudel on aga täiesti teine nägemus heast veebilehe kujundusest. Rääkimata sellest, et Hiinas keegi vaevu üldse veebilehtedest huvitub - seal käib kõik spetsiifilistes sotsiaalmeediakanalites - turundus, müük ja klienditeenindus. Jagan juhiseid, mis aitavad mõista, mida brändingu puhul jälgida tuleks.

Toodete ja teenuste lokaliseerimine:

Räägime, kuidas selekteerida sobivad tooted sobivale turule ning mida on lokaliseerimisega võimalik teha valitud turul võimalikult eduka sisenemise tagamiseks.

Jätkusuutlikkus: 

Hetkel on näiteks Põhjamaade ärikeskkonnas, kuid kaugemalgi üks peamisi teemasid jätkusuutlikkus. Selgitame trende, nõudeid, aruandlust ja seda kuidas nüüd ja edaspidi valitakse partnereid sõltuvalt nende jätkusuutlikkuse praktikast.

Töötamisviis:

Interaktiivne koolitus, kus iga osaleja on kaasatud ning saab võimaluse viia õpitavat jooksvalt oma ettevõtte konteksti. Koolitus on valdavalt praktiline, õppijaid kaasav ja üksteiselt õppimist soodustav protsess. Miniloengud on kombineeritud ühiste arutelude, paari- ja grupitööde ning eneseanalüüsi ja uute oskuste omandamise harjutustega. 

Koolitaja Victoria Silber omab 25 aastat rahvusvahelist kogemust, eriti Põhjamaadega seonduvas mõtteviisis ja teadmistes. Ta töötab hetkel koos nii ekspordinõustajate kui ka ettevõtjatega, kes ekspordivad oma tooteid Põhjamaadesse.

Omab 12 aastat kogemust:

Rahvusvahelises SEOs ja e-kaubanduses.

Visuaalse brändingu psühholoogias.

Digiturunduse ja loomeettevõtluse vallas.

Ta on veetnud kokku 10 aastat Taanis ning 4 aastat Norras ja 1 aasta Rootsis õppides ja töötades, seda 100% kohalikes keelekeskkondades ning tunneb hästi skandinaavlaste mõttelaadi.

Victoria on aidanud üles ehitada AGA/Linde Gaasi Taani, Norra ja Rootsi turgudele suunatud e-poed, samuti tegutsenud IKEA Eesti veebipoe digiintegratsiooni spetsialistina. Lisaks viinud läbi koolitusi ja konsultatsioone läbi erinevate arenduskeskuste, nagu näiteks InnoVest Taanis, Tallinna Loomeinkubaator, Tartu Loomemajanduskeskus ja Organic Estonia Eestis.

Õppemeetodid: Õppijad omandavad teadmisi läbi praktiliste tegevuste  

Hindamismeetod: Praktilise töö (harjutuste) sooritamine  

Hindamiskriteerium: Õpiväljundite saavutamist kontrollitakse läbi praktiliste harjutuste

Täiendkoolituses osalenule väljastatakse tunnistus või tõend:

Tunnistus täiendkoolituse läbimise kohta väljastatakse, kui koolituse käigus hinnatud õpiväljundid on saavutatud. Tõend täienduskoolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse juhul, kui koolituse käigus ei saavutatud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.

Koolituse maht: 8 akadeemilist tundi

Investeering: 397 € +km (sisaldab lõunasööki)

Toimumiskoht: Tallinn

Lisainfo: info@edunet.ee, tel 5305 9501

Jagan koolitust

bottom of page