Eesti Massaaži- ja Teraapiakool

Eesti Massaaži- ja Teraapiakool
Kadaka tee 4, 10621, Tallinn
664 6193, 53 420 404
koolitused@massaaz.ee

https://massaaz.ee/et/
Facebook

VASTUVÕTUINFO 


Eesti Massaaži ja Teraapiakool on riiklikult akrediteeritud kutseõppeasutus, kus saab õppida massööriks ja füsioterapeudi assistendiks.


1. Massööri õppekava (tase 5, tasemeõpe esmaõpe)

Dokumentide lisavastuvõtt 2021/2022 õ-a. algab 03.mai 2021 ja toimub jooksvalt kogu kalendriaasta jooksul.

 

Õppevorm: mittestatsionaarne

Haridustase: kutseeriharidusõpe, viienda taseme esmaõpe

Nõuded alustamiseks: keskharidus

Õppekavarühm: teraapia ja taastusravi

Õppeaeg: 2 aastat

 

 Mittestatsionaarne õpe (kaugõpe)

 

 • Õppetöö (auditoorne töö) toimub Tallinnas 1-2 kord kuus neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval kl 9:00-18:00 vastavalt akadeemilisele kalendrile ja tunniplaanile.
 • Õppetöö sisaldab 10,4 nädalat praktikat. Praktika toimub väljaspool õppesessioone
 • Massööri eriala õppeaeg on 2 aastat
 • Õppetöö algus: 6.oktoober 2021
 • Massööri eriala õppeteenustasu on 3980 €.
 • Esimene osamakse on 380 €


Kooli lõpetamisel väljastatakse kutseeriharidusõppe lõputunnistus, hinneteleht koos massööri kutsega. Kooli poolt omistatav massööri kutse on tähtajatu, mida ei ole vaja enam tõendada.

 

Massööri kutse omandanutel on võimalik jätkata õpinguid:

 

 • Jätkuõppes EMTK-s füsioterapeudi assistendiks, tase 5
 • Täiendusõppe raames:

– massaažiterapeudiks

– lastemassaažiterapeudiks

– spordimassaažiterapeudiks

– ravimassaažiterapeudiks

– loomamassööriks

– erinevatel massaaži erialaga seotud kursustel

 

Rakendame VÕTA-t (varasemalt õpitu ja töökogemuse arvestamine).Massööri eriala õpilaste vastuvõtul kontrollitakse õpilaskandidaadi kutsesobivust vestlusega. Vestlus toimub 5.oktoobril 2021.a alates kl 9:00 õpilaskandidaadiga kokkulepitud graafiku alusel Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis.

 

Vastuvõtukalender03.05.2021 – 05.10.2021 Avalduste vastuvõtmine

05.10.2021 Alates kl 9:00 vastuvõtuvestlus õpilaskandidaadiga kokkulepitud graafiku alusel, õppelepingute sõlmimine

05.10.2021 Kell 16:00 vastuvõtukomisjoni koosolek

05.10.2021 Kooli õppima asumise kinnitamine õpilaskandidaadi poolt

05.10.2021 Õpilaskandidaatide kooli direktori käskkirjaga kooli õpilaste nimekirja kandmine

06.10.2021 Õppetöö algus

 

Täiendav info: 664 6191 või info@massaaz.ee  

 

Vastuvõtu nõustamine toimub vastuvõtu dokumentide esitamisel Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis, aadressil Kadaka tee 4, Tallinn.

 

2. Füsioterapeudi assistendi õppekava (tase 5, tasemeõpe jätkuõpe)


Õppevorm: mittestatsionaarne

Haridustase: kutseeriharidusõpe, viienda taseme jätkuõpe

Nõuded alustamiseks: vähemalt 5. kvalifikatsioonitaseme massööri kutse või massööri kutsele vastavate kompetentside ja keskharidus

Erialavaldkond: teraapia ja taastusravi

Dokumentide vastuvõtt: kuni 23.september 2021

Õppeaja algus ja õppelepingute sõlmimine: 24.september 2021

Õppeteenustasu: 2950 €

Õppeaeg: 12 kuud (24.september 2021 – 23.september 2022)

Õppesessioonid: toimuvad vastavalt õppesessioonide ajakavale ja tunniplaanile 1-2 korda kuus. Praktika toimub väljaspool õppesessioone

 

Õppesessioonide ajakava*:

 

1) 24.-26.september 2021

2) 22.-24.oktoober 2021

3) 26.-28.november 2021

4) 10.-12.detsember 2021

5) 7.-9.jaanuar 2022

6) 28.-30.jaanuar 2022

7) 18.-20.veebruar 2022

8) 18.-20.märts 2022

9) 8.-10.aprill 2022

10) 29.-30.aprill 2022

11) 20.-22.mai 2022

12) 17.-19.juuni 2022

13) 1.-3.juuli 2022

14) 26.-28.august 2022

15) 9.-11.september 2022

16) 21.-23.september 2022

 

*Kool jätab endale õiguse teha muudatusi akadeemilise kalendri, õppesessioonide ajakava ja tunniplaani osas.

 

Lõpetamisel väljastatav dokument: Füsioterapeudi assistendi kutseeriharidusõppe riiklik lõputunnistus ja hinneteleht.

 

Füsioterapeudi assistendil on teadmised ja oskused füsioterapeudi assisteerimiseks taastusravi- ja rehabilitatsiooni keskkonnas/meeskonnas lähtudes kliendi/patsiendi vajadustest ning sotsiaalne valmisolek keerukate, mitmekesiste, loovate ja uudsete lahenduste leidmiseks klientide terviseprobleemidele. Füsioterapeudi assistent töötab avatud tööturul taastusravi ja rehabilitatsiooni teenuseid pakkuvates ettevõtetes.

 

FTA õppekava struktuur

30 EKAP (780 h, mis sisaldab 543 h auditoorset ja praktilist õpet + 237 h iseseisvat tööd)

 • Karjääri planeerimine ja ettevõtlus 4,5 EKAP
 • Füsioteraapia alused 4 EKAP
 • Füsioterapeudi assisteerimine 14 EKAP
 • Praktika 7,5 EKAP

Füsioterapeudi assistentidel on võimalik jätkata õpinguid:

 

 • Kõrgkoolides ja omandada rakenduskõrgharidus füsioteraapia erialal.

Rakendame VÕTA-t (Varasemalt õpitu ja töökogemuse arvestamine)

 

Vastuvõtu nõustamine toimub vastuvõtu dokumentide esitamisel Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis, aadressil Kadaka tee 4, Tallinn.

 

Täiendav info: 664 6191 või info@massaaz.eeMASSAAŽILIIKIDE TUTVUSTUSEDLÄÄNE MASSAAŽID

 

Klassikaline massaaž - Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka lokaalselt. Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.

 

Aroomimassaaž - Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav leebe massaaž, mis sobib nii lõõgastuseks kui ka raviefekti saavutamiseks. Sujuvad, silitavad-venitavad massaaživõtted aitavad aroomiõlidel imenduda, lõplik toime võib saabuda alles järgmisel või ülejärgmisel päeval. Massaaži eesmärgiks on organismi "harmoniseerida", aitamaks kaasa kogu keha ja vaimu tasakaalu saavutamisele.

 

Segmentmassaaž - Segmentmassaaž on intensiivne, kuivalt teostatav ravimassaaž selja ja kaela kindlatele piirkondadele, et leevendada valusündroomi ja mõjutada siseorganite tööd. Seansi järgselt võib massaaži toime pikendamiseks kasutada ravigeele ja -salve.

Sobib radikuliidi alaägedas faasis, närvipitsumisest tingitud käte või jalgade valulikkuse ja vereringehäirete korral ning neile, kes põevad sageli kopsuhaigusi.

 

Tselluliidimassaaž - Spetsiaalsete massaaživõtetega ja vajadusel eeterlike õlide abiga taastatakse probleemse piirkonna naha elastsus, ainevahetus ja elavdatakse vereringet. Kauni tulemuse saavutamiseks on vajalik läbida pikem ravikuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.

 

Tselluliidimassaž II (Peterburi koolkond)- See massaažimeetod on Venemaal korraldatud tselluliidivastase efektiivseima meetodi konkursi võitja. Tehnikad on kombineeritud lümfimassaaži võtetega. Efekt on tajutav juba peale esimest seanssi. Massaaž lõõgastab ja võrreldes teiste tselluliidimassaaži meetoditega ei ole valulik. Efekti püsimiseks on oluline ka õige toitumine.

 

Lümfimassaaž - Massaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Lümfimassaaž aitab vähendada turseid, väljutada organismist jääkaineid ja tõsta immuunsust. See ravimassaaž on eriti vajalik peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks.

 

 

IDAMAISED MASSAAŽIDTeostatakse kuivalt läbi mugava riietuse. On valdavalt ergutava ja tasakaalustava mõjuga.

 

Tai massaaž - Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate tugevate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Seda massaaži liiki nimetatakse ka "laisa inimese joogaks".

 

Yumeiho massaaž - Kiropraktilisi tehnikaid sisaldav tugevatoimeline keha töötlus tugiliikumisaparaadi tasakaalustamiseks koos vabastava hingamisega. Spetsiaalsete massaaživõtetega korrigeeritakse inimese jalgade pikkust, vaagnaluude asendit ja lülisamba lülide asetust. Annab kerge ja vaba enesetunde.

 

Shiatsu massaaž - Shiatsu on traditsiooniline jaapani massaaž, mis keskendub kogu keha läbivate energialiinide stimuleerimisele ja vajutuste kaudu bioaktiivsete punktide toniseerimisele.
MUUD MASSAAŽILIIGID

 

Spordimassaaž - Spordimassaaž on treeningsüsteemi koostisosa ja seda rakendatakse sportlase füüsise täiustamise eesmärgil. Massaaž on efektiivne nii võistlusteks ettevalmistumisel kui ka väsimusega võitlemiseks. Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlast ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse.

 

Rasedate massaaž - Aitab leevendada lapseootamisega kaasnevaid füüsilisi ja psüühilisi vaevusi, aitamaks organismil kohaneda uue olukorraga.

 

Lastemassaaž - Imikule võib teha massaaži ja alustada võimlemist juba 1,5- 2 kuu vanuselt. Puudutuse läbi suureneb lapse vastuvõtuvõime ümbritseva maailma suhtes ja tema ealine areng kiireneb tunduvalt. Lapsel arenevad paremini psüühilised ja vaimsed võimed. Õigesti tehtud massaaž turgutab lapse immuunsüsteemi, mis vähendab lapse haigestumist.

 

Meemassaaž - Meemassaaž on pärit Tiibetist. Mett kasutatakse eelkõige kleepainena, et tekitada nakkumine massööri käe ja patsiendi keha vahel. Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tuntud tervendavad toimed. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Meemassaaž on ainuke massaaž, millega on ravitud päiksepõletust.

Kahjuks ei sobi antud massaaž mee allergikutele ega tiheda karvkattega inimestele. Masseeritav peab olema puhas ja kreemitamata.

 

Kupumassaaž - Kupupanekut on raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks on välja arenenud kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist või muust materjalist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia ning on väga sobilik külmetushaiguste, krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.

 

Laavakivimassaaž - Väga populaarne Chakra Stone massaaž on tuhandeid aastaid vana Hiina raviviis, mida teostatakse kuumade laavakivide ja eriliste õlisegudega (suurimaks koostisosaks on roosiõli). Selle abil toimub tšakrate avanemine ja organismi energeetiline mõjutamine ning laadimine. Pärast seanssi kaovad väsimus ja stress ning tunnete tulvavat eluenergiat.

 

Šokolaadimassaaž - Sobiv protseduur neile, keda kimbutavad südameveresoonkonna haigused ja stress. Aitab ennetada infarkti ja insulti. Näidustatud üldise jõulanguse puhul. Sobib kõikidele nahatüüpidele. Ideaalne kosmeetiline vahend 40+ inimesele.

 

Ayurveda massaaž - Kasutatakse ayurveda õlisid, mis tasakaalustavad, rahustavad ja puhastavad naha kaudu organismi ja on suurepärase lümfidrenaaži toimega. Mõjub organismile noorendavalt, tõstab immuunsust, tugevdab ja pehmendab juukseid. Efekt on reeglina suurepärane.

 

Tsooniteraapia - Peamiselt jalatallal ja peopesas, aga ka kõrvalestal paiknevate aktiivsete tsoonide ja punktide mõjutamine eesmärgiga korrigeerida organismi talitlust. Teostatava massaaži toime on lõõgastav. Aitab ravida kroonilisi haigusi ja vabaneda stressist, külmetavate käte ja jalgade korral aktiveerib vereringet.

 

 

LOOMAMASSAAŽ

 

Loomamassaaž - Nii nagu inimesel on ka koertel, kassidel, hobustel ja teistel inimesega igapäevast elukeskkonda jagavatel loomadel erinevaid probleeme, mis on tekkinud stressist, vähesest liikumisest, haigustest jne. Loomi saab masseerida nii klassikalisel meetodil kui ka idamaiste meetodite abil. Loomamassöör peab tundma looma anatoomiat ja füsioloogiat, et osata leida haigestumise põhjus, vältida uut haigestumist ja parandada looma tervislikku seisundit.

Koolitusi ei leitud

Kuupäev Pealkiri Hind Koht Ettevõte